Základní informace

Svatební fotografování v sobě zahrnuje vše, co si budou novomanželé přát - od fotografování samotného obřadu, skupinové fotografie, fotografie s rodiči a snoubenců až po celodenní fotografování počínaje ranní přípravou a konče večerní hostinou. Nabídka svatebního fotografování obsahuje - výběr z několika svatebních balíčků, od fotografování samotného obřadu až po celodenní fotografování (viz. ceny - svatby) s možností tonálních úprav fotografií, a postprocesingu (fotomontáže, selektivní colorizace, retuše, koláže atp.). Novomanželé obdrží v příslušném balíčku přináležející počet zhotovených fotografí, oblíbenou možností je zhotovení svatebních knih namísto albumů.

Termíny pro fotografování svateb pro rok 2023 je lépe včas rezervovat i přesto, že tuto službu  zajišťuji společně s fotografem Petrem Elisem.

Termíny pro rok 2023 zatím nejsou obsazeny všemi fotografy, proto je možné si rezervovat jakýkoliv datum.

Prosíme přečtěte si informace na našich stránkách kde zcela jistě najdete odpovědi na všechny nejčastější otázky, prohlédněte si galerie, kde najdete ukázky naší práce, včetně cenových balíčků.

Pokud se Vám naše práce líbí a rozhodli jste se našich služeb využít, těšíme se na Vás!

Navštivte nové webové stránky věnované pouze svatebním fotografiím s dalšími aktuálními galeriemi ve fotoblogu!

 


 

Svatební fotoknihy

 Svatební fotoknihy se zhotovují ve 4 velikostech - malá fotokniha 21x21 cm, střední fotokniha 28x21 cm na výšku nebo na šířku (panorama), popř. velká fotokniha 30 x 30 cm. Vybíráte si ze dvou variant povrchu - mat nebo lesk. Fotokniha je tištěna na kvalitní fotopapír (např. povrch lesk je totožný s klasickou lesklou fotografií). Vazba fotoknihy je pevná, kašírovaná, s potiskem a textem. Při rozevření se uprostřed knihy nevytváří "prolomení", nýbrž obě strany jsou v jedné rovině. Základní počet stran je 28, knihu je možné rozšířit po dalších 8 stranách (36, 44, 52 atd.)

Ceník fotoknih.

V objednávce uveďte:

 • rozměr fotoknihy
 • povrch (lesk nebo mat)
 • nápis na hřbet
 • nápis na desky
Po zpracování fotoknihy obdržíte "uschovnou" náhledy k odsouhlasení. Po  odsouhlasení grafického návrhu se výroba fotoknihy pohybuje v rozmezí 2-3 týdnů.

 

Tónované fotografie a postprocesing

 

V nabídce úprav fotografií je zařazeno tónovaní fotografií a postprocesing.

Post processing je soubor technologických postupů, které upravují jednotlivé složky fotografie. 

Tyto úpravy a následná zpracování jsou nedílnou součástí uměleckého zpracování fotografie.  Post processing zahrnuje především tyto úpravy:

 • vyvážení expozice (např. na skupinové fotografii, kde jsou svatebčani v první řadě nasvíceni bleskem, mají světlejší obličeje než v poslední řadě, při vyvážení expozice se lokálně dosvětlují tmavé části fotografii, aby "světlo bylo stejnoměrně rozložené"
 • úprava jasu, kontrastu a přepalů
 • saturace barev  (pakliže má někdo ze svatebčanů pleť více do červena, barveně se srovná s ostatními lidmi na fotografii, lokální saturace pak zvýrazní "zešedlá, nebarevná" místa na fotografii)
 • použití přechodových filtrů
 • retuš pleti (vyhlazení pleti buď jen na obličeji, nebo celoplošně)
 • selektivní kolorizace (svatební kytice a kytice v klopě ženicha zůstanou barevné, ostatní části fotografie jsou buď černobílé, nebo sépiové)
 • použití barevného nebo uměleckého filtru
 • úprava kolinearity (v ukázce možno vidět dorovnání "svislic" při fotografování na nádraží, popř. srovnání horizontu krajiny atp.)
 • klíčování (pokročilejší úprava pozadí)
 • ostatní úpravy (odstranění rušivých elementů z fotografie, např. el. vedení, postavy vpozadí, atp., dále retuš částí těla, např. nosu, silných rukou, pih a dalších individuálních požadavků)