Tabla a maturitní plesy

 

Img_5976

 

Maturitní ples

Maturitní zkouška může být pro někoho pouze pomyslným odrazovým můstkem pro studium na vysoké škole, pro mnohé může být zároveň zásadním životním mezníkem, kdy končí studentský život a začíná nová etapa života. Každopádně se jedná o důležitý životní moment, na který budete rádi vzpomínat. Uchovejte si tyto jedinečné vzpomínky na dobu kdy se k nim budete rádi vracet.

Z vašeho maturitiního plesu jsme schopni zajistit jak foto, tak i video. Při vícero třídách je možné fotografovat nebo i natáčet ve dvojici.

Tablo

Fotografování na tablo může být buď klasické "ateliérové" nebo tématicky zaměřené. Scénář můžete nechat na nás, nebo můžete přijít s vlastním nápadem, které se následně budeme snažit co nejvěrohodněji ztvárnit.

Sport

Zachycení toho správného okamžiku je v každém druhu sportu to nejdůležitější, co se od fotografie očekává. V boxu je to dopadající úder, v hokeji, fotbalu okamžik vstřelení branky, vzájemný střet v boji o puk či míč, při fotografování motorek naklopení v zatáčce atp. Správný adrenalin, kapky potu na tváří, pocity vítězství, či jakékoliv okamžiky z plného nasazení - to vše se snažím zachytit jak v emotivní, tak i v dokumentární podobě.

V hokeji jsem fotografoval pro HC Dukla Jihlava kartičky hokejistů. Fotografoval jsem též 2 roky po sobě 2008 a 2009 Benefiční zápas Otakara Janeckého v Pardubicích za účasti zahraničních reprezentačních hvězd Ruska, Švédska, Finska. K fotografování BOXU mě přivedl Martin Kohút, který mi dal příležitost fotografovat nejen na jeho zápasech, ale i na zápasech Romana Kracika, který patří k nejúspěšnejším boxerům nejen u nás. Fotografoval jsem zápasy v Praze v Tophotelu a na Galavečeru ve Špindlerově Mlýně, kam přijeli i další borci  z naší boxerské špičky.

Fotografování budov - exteriéry - interiéry

Hlavním technickým problémem fotografování interiérů je velmi široký rozsah jasů objektů od jasně osvětlených okenních otvorů a světelných zdrojů až po hluboké stíny. V tomto ohledu se v praxi používají dvě hlavní metody - doplňkové svícení dalšími světelnými zdroji (obvykle doplněné výměnou stávajících světelných zdrojů za slabší), nebo použití technologie HDR. Obě metody umožňují zobrazit detaily ve stínech, což je důležité pro interiéry s vysokým kontrastem. První metoda je náročnější na práci a vysoké náklady, protože každý snímek vyžaduje zvláštní světelný režim, který vyžaduje jedinečnou konfiguraci studiového osvětlení vnitřního prostoru. Druhá metoda umožňuje pracovat rychleji během fotografického dne, ale předpokládá absenci pohybujících se objektů ve scéně a značný čas potřebný pro digitální zpracování obrazu. (zdroj: Wikipedie)

Fotografoval jsem domy a jejich interiéry v Lysé nad Labem, penziony v Krkonoších a v místě bydliště.

Produktová fotografie

Produktová fotografie se využívá například v brožurkách, na internetových stránkách on-line obchodů, v periodikách, stejně jako v katalozích a uměleckých albech, pohlednicích, posterech a plakátech, atd. Velká část lidí se prý rozhoduje na základě vizuální informace. V mnoha případech je obrázek v brožuře, katalogu nebo na plakátu pro klienta nebo zákazníka jednou z mála příležitostí, jak posoudit všechny výhody zobrazovaného objektu. Zákazník pouze podle fotografií učiní určité závěry, které později ovlivní jeho rozhodování o uzavření obchodu. (zdroj: Wikipedie)

Fotografoval jsem pro fy Kovopilař ze Staré Paky, pro fy Přírodní matrace z Nové Paky, produktové fotografie jídla atp.

Firemní fotografování zaměstnanců

 

 Fotografování zaměstnanců firem nebo managementu  (portrétní fotografie) pro použití na webové stránky, na výroční katalogy je rozšířeno i na firemní akce či jiné firemní události. Tyto fotografie pak mají uplatnění především pro marketing, kdy zákazníci již přímo znají s kým z firmy hovoří.

Portréty zaměstnanců možno fotit buď v ateliéru, nebo postavením mobilního ateliéru ve vaší firmě (výběr různých druhů pozadí, popř. klíčovacího pozadí) nebo přímo v prostředí vaší firmy, kde je možné fotit ateliérovými světly, popř. pevným diodovým světlem.

 Fotografovali jsme pro fy Walraven (fotografování výroby), Spofadental a.s., Autačesky (fotografie zaměstnanců), Sklopísek Střeleč (pro firemní Bulletin) a další.